• Valentínska módna prehliadka

• 14.2.2024 sa v telocvični našej školy konala tradičná Valentínska prehliadka. Žiaci sa predviedli v tradičných aj netradičných outfitoch. Každý zažil svojich 5 minút slávy na "červenom koberci". Porota ocenila najkrajšie, najštýlovejšie a najzaujímavejšie modely. Po skončení módnej prehliadky nasledovala tradičná diskotéka.

• Návšteva soľnej jaskyne v Nitre

• Dňa 28.2. žiaci z elokovaných tried 1.Aut. a 2.Aut. spoločne navštivili soľnú jaskyňu v Nitre. Pre všetky deti bola návšteva veľmi podnetná. Zahrali sa spoločne s hračkami do piesku, skúmali možnosti práce so soľou. Zopakovali si dychové cvičenia a podporili tak nielen svoju kreativitu ale aj zdravie. Za veľmi dobré správanie boli odmenení návštevou Mc Donaldu.

• Prírodovedná vychádzka žiakov z elokovanej triedy Kynek

• Dnes sme sa so žiakmi z 1. Aut. a2.Aut. tried zúčastnili prírodovednej vychádzky. Žiaci pozorovali zmeny v prírode vo vzdialenejšom okolí školy,zopakovali si pravidlá bezpečného prechodu cez cestu a spoločne sme v našom cieli pozorovali volne sa pasúce kone. Žiaci mali z vychádzky veľkú radosť a zážitok.

• Inkluzívna športová olympiáda 1.ročník

• Dňa 15.2.2024 sa konal 1.ročník Inkluzívnej športovej olympiády žiakov základných a špeciálnych základných škôl Nitrianskeho kraja.  Olympiádu organizovala Spojená škola internátna Z.Nejedlého Levice s ZŠ Saratovská 85 Levice. Súťaže sa zúčastnili 5 žiaci našej školy: Evelína Kaločaiová, Juraj Lančarič, Monika Sabolová, Gabika Tkáčiková, Juliana Rigová. Súťažilo sa v športových disciplínach : 1. Boccia, 2. Prekážková dráha, 3. Ľah - sed, 4. Šikovná hokejka, 5. Rýchla mozaika. Pre našu školu sme získali tri medaily: 1. miesto zlatá medaila - Gabika Tkáčiková v B.kategórii - dievčatá, 2.miesto strieborná medaila - Juraj Lančarič v B.kategórii chlapci a 3.miesto bronzová medaila - Evelína Kaločaiová - Boccia.

• Valentín v ŠI

• Sviatok zaľúbených, sme spoločne oslávili výrobou valentínskych pozdravov svojim blízkym, priateľom a tajným láskam. Spoločne sme vyrobili aj Kiss Cam, kde sme sa na pamiatku odfotili.

• Karneval ŠI

• Fašiangové obdobie sme si s deťmi zo ŠI spríjemnili karnevalom. Prežili sme popoludnie plné zábavy, súťaží a rôznych zaujímavých aktivít. Každá maska bola odmenená sladkým balíčkom, pochvalným listom a výbornými fánkami, ktoré nám pripravili tety kuchárky. Veľké ďakujem patrí pani riaditeľke Šiškovej a pani zástupkyni  Švajdovej, ktoré prežili s nami toto popoludnie plné zábavy.

• Karneval v ŠKD

• Karneval je časom kostýmov, masiek a neskrotnej zábavy. My v ŠKD sme utorkové popoludnie zahájili pestrými maskami a zábavou. Po dobrej diskotéke prišla sladká odmena. Ďakujeme pani riaditeľke a pani zástupkyni za návštevu a podporu.

• Karneval v elokovanej triede na Kyneku

• 12.2.2024 sa konal na kyneku v elokovaných trieda karneval. Žiaci si vyskúšalli prípravu pudingových pohárov, vyfarbovali a dotvárali obrázok šaša a na záver si spoločne zatancovali na detskej minidiskotéke. Karneval bol rovnako veselý ako masky žiakov.

• Tri gule

• Perinbaba je tento rok skúpa na sneh, preto sme s deťmi ŠI improvizovali a snehuliaka sme sa pokúsili zhotoviť z prírodnín, ktoré sme našli na náučnom chodníku, ale aj z papiera.

• Aktivity elokovanej triedy v Krškanoch

Spoločnými silami si žiaci z elokovanej triedy v Krškanoch vyrobili farebného snehuliaka, ktorý im aktívne pomáha pri vzdelávaní. Pomocou snehuliaka tak poznávajú a učia sa rozlišovať základné geometrické tvary a farby. Zároveň žiakom skrášľuje a zútulňuje triedu počas zimného obdobia.

• Kritériá pre prijatie žiakov do Praktickej školy pre školský rok 2024/2025

• Podmienky prijatia:

• Prihláška žiaka do PŠ
            • Potvrdenie o zmenenej pracovnej schopnosti / prikladá len uchádzač/ka, ktorý uviedol , že má zmenenú pracovnú schopnosť/
            • Správa z diagnostického vyšetrenia vykonaného zariadením poradenstva a prevencie nie staršej ako dva roky
            • Kópia vysvedčenia za každý ročník, v ktorom bol uchádzač/ka hodnotený/á slovne.
            • Stručná charakteristika žiaka

uchádzači o štúdium budú pozvaní na osobné pohovory s cieľom zistiť úroveň schopností a manuálnych zručností žiaka písomne, najmenej 5 dní pred dátumom ich uskutočnenia.

Prihlášku do Praktickej školy je potrebné zaslať do 20.03.2024