• Deň detí v areáli Hotela Viliam Fraňo

• Dňa 14.5.2024 boli žiaci z 1.Aut. a 2.Aut. tried spolu s pedagogickým doprovodom Z. Toporovou a L. Dekyskou pozvaní na Deň detí od pani L. Garčekovej a G.Fraňovej do areálu hotela Viliam Fraňo. Milo nás privítali a prevádzali zaujímavím programom, ktorý začal hľadaním pokladov v podobe sladkostí ukrytých v areáli. Potom sa žiaci občerstvili a pokračovali sme športovou aktivitou v podobe bežeckých pretekov, v ktorej všetci vyhrali a boli od pani Fraňovej odmenený veľkou medailou. Po športe mohli chlapci naplno prejaviť svoje výtvarné zručnosti a kreativitu a svojimi kresbami vyzdobili chodník. Neskôr sa do sýta vyšantili na trampolíne a detskom ihrisku. V závere programu sme sledovali krásne daniele a muflóny. Po bohatom programe nás naše hostiteľky pozvali na výborný obed, ktorý sme si všetci pochvaľovali. Chlapci boli obdarovaní aj milou knižkou a taškou plnou maškrtiek.Za krásny deň detí pani Lenke Garčekovej aj pani Gizke Fraňovej veľmi pekne ďakujeme.

• Jarné upratovanie prírody

• Deň Zeme je populárnym a celosvetovo uznávaným sviatkom. Žiaci ŠZŠ a PŠ si ho pripomenuli tak, že vyzbierali odpadky v lese Borina. Priebeh čistenia lesa sme zdokumentovali fotografiami. Deň Zeme  by nám mal pripomínať, ža aj po nás prídu ďalšie generácie, ktoré ešte budú planétu potrebovať.

• Deň matiek v Krškanoch

Deň matiek je dôležitým sviatkom, na ktorý nezabudli ani žiaci z elokovanej triedy v Krškanoch. Na príležitosť oslavy našich mám vlastnoručne vyrobili hrejivý pozdrav: "Mamička, si moje slniečko", ktoré zaručene zahreje nejedno srdiečko mamy.

• Kráľovstvo včiel

• Prvý máj  sme s deťmi nelenili, ale tvorivo pracovali. Výsledkom bolo kraľovstvo včiel. Popoludnie sme strávili v duchu prvomájových zvykov a tradícií- zdobili sme  máj.

• Maškrtníci v ŠI

• Sobotňajšie dopoludnie sme si s deťmi sríijemnili výrobou a zdobenim donutov. Aktivita bola pre deti náročnejšia, ale najviac ich zaujala tvorba, nanášanie polevy a následné zdobenie cukrárskymi ozdobami. Odmenou pre nás boli spokojné deti s úsmevom na tvári.

• Deň skautov v ŠI

• V stredu na sv.Juraja sme deň prežili v duchu skautského hesla - "Každý deň dobrý skutok!" V rámci kvízu sme si priblížili pravidlá skautov, oboznámili sa s flórou a faunou v okolí. Aktivitu sme ukončili zhotovenim vlajky.