• Halloween pečenie v ŠI

• Halloween párty sa blíži a preto si treba niečo chutné pripraviť. Deti spoločne s vychovávateľmi napiekli chutné koláčiky s halloween tematikou.

• Halloween párty v ŠI

• 25.10.2022 poobede ožila naša škola strašidlami, bosorkami, zombíkmi,.. Konala sa "Halloween párty v ŠI". Párty sa začala tancom zoombíkov, pokračovala súťažami a diskotékou. O chutné pohostenie nebolo núdze. Nálada bola úžasná, masky boli strašidelné,...

• Halloween v ŠKD

• Október sme u nás v ŠKD venovali tradičnej výzdobe herne a tekvíc, zároveň sme sa pripravovali na Halloweenske popoludnie, ktoré patrilo deťom v kostýmoch. Zabávali sme sa v rôznych maskách, pri detských pesničkách, vymaľovali sme si halloweenske omaľovánky. Po disko sme mali občerstvenie a sladkú odmenu. Deti a vychovávateľky si tento deň veľmi užili a zabavili sa.

• Výstava "Všetko najlepšie!"

• V mesiaci október sa naši žiaci a absoventi CVČ zúčastnili výstavy v NG "Všetko najlepšie! - Jeseň" a tvorivých dielničiek pod vedením Mgr. E.Tarábkovej. Deti si mali možnosť pozrieť práce slovenských umelcov 20. a 21. storočia narodených v septembri.

• Svetový deň umývania rúk v ŠI

Hygiena je dôležitá pre nás všetkých. Umývanie rúk je najefektívnejší spôsob ako si udržať dobrú úroveň hygieny a chrániť sa pred ochorením. Neustála edukácia u deti s autistickym spektrom v oblasti hygieny rúk je dôležitou súčasťou prevencie. Deti mali možnosť vidieť a vyskúšať si správnu techniku umývania rúk.

• Spolupráca so SZUŠ

• So SZUŠ Heleny Madariovej a SZUŠ Evy Pacovskej spolupracuje naša škola už niekoľko rokov. Tešíme sa, že deti ŠI a ŠKD majú možnosť sa pod vedením Ing.P.Bebjaka oboznámiť s tradičnými a inovatívnymi výtvarnými technikami práce. Rôzne druhy tancov a pohybové výrazové prvky si deti osvojujú pod vedením A. Kochanovej, Dis. art.

• Hravo, ale bezpečne

A opäť plníme kreatívne úlohy z Recyklohier v rámci environmentálnej výchovy. Prvú úlohu vypracovali žiaci zo ŠZŠ z 9.C triedy. Malým recyklovateľom pomáhali p.učiteľka Magová s p. asistentkou Trtíkovou. Vymysleli užitočné aplikácie, ktoré na mobiloch ešte nemáme.

• Muzikoterapia

V tomto školskom roku naša škola pokračuje v spolupráci s Krajskou knižnicou Karola Kmeťka v Nitre. Deti ŠI a absolventi v CVČ sa stretávajú jeden krát do mesiaca v knižnici, kde si milá teta Janka pre nich pripravila program s názvom „Rozprávkové bytosti“. Postupne si predstavia niektoré klasické rozprávkové postavy formou rozprávania, piesní, hier a video ukážok.

• Jeseň klope na dvere

Už k nám jeseň zavítala a stromy sa obliekli do frebných šiat. Aj my sme si v škole spestrili deň výtvarnými aktivitami. Žiaci 9.C triedy veselo tvorili, odtláčali farebné listy a vznikli krásne práce, ktoré zdobia našu nástenku.

• Práce sa nebojíme

• Na 13.10.2022 sme si s deťmi ŠI naplánovali ďalšiu aktivitu.  Jesenné popoludnie sme aktivne využili na zazimovanie skleníka a úpravu náučného chodníka.

• Návšteva svätej omše

• Dňa 8.10 2022 sme sa s deťmi ŠI zúčastnili  svätej omše v zariadení sociálnych služieb Borinka - Alzheimercentrum. Omša bola sprevádzaná spevackym zborom Emerám pod vedením Juraja Beláka.

• Čo nám jeseň darovala

• Deti milujú zážitkové učenie, je to jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvoria sa nám spomienky. Aj na toto sme vsadili dnes, kedy sa téma vyučovania niesla v znamení  plodov jesene a vitamínov zo záhrady. Pripravili sme si chutný ovocný šalát z plodov, ktoré nám jeseň ponúka. Chutné jabĺčka a hrušky sme si nakrájali a potešili naše maškrtné jazýčky.

• Jesenná turistika - zážitkové učenie

Aj my sme dnes v škole využili pekné teplé jesenné počasie a cez vyučovanie sme sa vybrali do prírody. Každé ročné obdobie má svoje čaro. Na jeseň je všade krásne farebne, je plno farebného lístia, ktoré poletuje všade okolo, a počasie práve tak akurát,ako i dnes. Tak sme to využili a vyrazili na prechádzku do prírody. Cieľom turistickej vychádzky  bolo upevniť poznatky o jesennej prírode zážitkovým učením.