• Výlet ZOO Bojnice

Dňa 18.5. sa žiaci autistického oddelenia (ZŠ a MŠ ) zúčastnili celodenného výletu do ZOO Bojnice. Prehliadkou areálu žiaci spoznávali rôzne druhy živočíchov, pozorovali ich správanie a prostredie, v ktorom žijú. Žiaci sa domov vrátili plní dojmov a zážitkov z príjemne a zaujímavo prežitého dňa.

• Svetový Deň Zeme

• Chráň Zem, lebo ak jej ublížiš, ublížiš aj sám sebe.

Deň 22.apríl je považovaný za " Svetový Deň Zeme". Vrámci environmentálnej výchovy a plnenia  úloh Recyklohier sme zrealizovali rovesnícke vyučovanie v triedach 1.- 4.B., 8.C a 9.C.  Cieľom je zvýšiť záujem žiakov o našu planétu a chrániť ju pred znečistením, motivovať žiakov k aktívnej práci, aby mali pocit, že sa stávajú spolutvorcami vyučovacieho procesu. Na úvod sme prečítali básničku a následne príbeh podľa obrázkov  - obrázkové maľované čítanie  "Deň Zeme". Pozreli sme si krátke video  a stručnú prezentáciu  k danej téme.  Na interaktívnej tabuli žiaci hľadali  vhodné obrázky a vytvorili spoločný plagát. Porozprávali sme sa o tom, ako môžeme pomôcť našej planéte, aby sme neplytvali potravou, vodou, oblečením  a chránili ju pred znečistením. Následne prebehli jednotlivé aktivity, vypracovanie PL, vyfarbovanie obrázkov a tvorba nástenky.  Sviatok Dňa Zeme sme ukončili upratovaním a zbieraním odpadkov v okolí školy.

• Zápis do špeciálnej materskej školy

Riaditeľstvo  Spojenej školy internátnej na Červeňovej ulici v Nitre oznamuje, že

zápis do špeciálnej materskej školy sa uskutoční v dňoch :

9. mája 2022 až 13. mája 2022 v čase od 8:00 hod do 14:00 hod v priestoroch školy.

K zápisu dieťaťa, je potrebné priniesť:

• rodný list dieťaťa
            • občiansky preukaz zákonného zástupcu
            • potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní
            • písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa
            • v prípade dieťaťa s autizmom alebo ďalšími PVP s MP je potrebné doložiť aj vyjadrenie pedopsychiatra o danej diagnóze

PaedDr. Soňa Šišková

• Riaditeľstvo Spojenej školy internátnej oznamuje, že dňa

13.4.2022 (streda) - do 16,00 hodiny je odchodovka na veľkonočné prázdniny (14. - 19.4.2022).

od 20.4. - 22.4.2022 - riaditeľské voľno

Nástup do školy :

25.4.2022 (pondelok) - od 7,00 hodiny

PaedDr. Soňa Šišková

Riaditeľka školy

• Príroda sa zobúdza

• S prichádzajúcim jarným obdobím sa výchovné skupiny zo školského internátu pracovne zapojili do vyčistenia a skrášlenia areálu školy.

• Bolonská mňamka

• Deti zo školského internátu si obohatili opršané jarné popoludnie strávením v školskej kuchynke. Veľké deti pripravili výbornú bolonskú omáčku na špagety a mladšie deti sa potrápili so strúhaním syra. Všetci sme si spoločne pochutili.

• Pečenie koláčika

Víkend sme si deťmi obohatili o pečenie výborného koláčika. Staršie deti pomohli s jeho prípravou. Deti sa koláču potešili, čo sa odzrkadlilo prázdnym plechom a úsmevom.

• Kráľovstvo abecedy

• Deti si počas víkendu zopakovali abecedu trochu inak. Pomocou vizualizácie sme si zopakovali jednotlivé písmená abecedy a nezabudli sme si vyrobiť meno z tvrdého papiera.

• Karneval

• Deti zo školského internátu ukončili fašiangové obdobie strávením popoludnia plného zábavy a radosti - karnevalom. Príjemne trávený čas sa u detí odzrkadlil na ich tvárach a veselej nálade. Deti sa nielen vytancovali, ale i zabavili pri súťažiach. Nakoniec každá jedna maska bola odmenená sladkou odmenou.

• Zimné spoznávanie prírody

• Slnkom zaliate popoludnie sme spoločne využili na zimnú turistiku po Borine. Deti sledovali vtáctvo, spoznávali stromy. Turistiku sme ukončili hrami v prírode.

• Staráme sa o zvieratká

• Po vianočných prázdninách deti zo školského internátu nezabudli na zvieratká v zime. Aktivitu sme s deťmi realizovali formou voľnej diskusie, ktorú sme obohatili vyfarbovaním obrázkov a vyplňovaním pracovných listov. Koniec aktivity sme ukončili naplnením kŕmidla pre vtáčikov, prístrešku pre bažantov v areále, či skontrolovaním hmyzieho domčeka.

• Valentínska módna prehliadka

24.2.2022 sa konala tradičná Valentínska módna prehliadka pre ŠZŠ a PŠ. Program otvorila p. riaditeľka PaedDr. Soňa Šišková prestrihnutím pásky. Na úvod nám zaspievali D.Stojka, M.Rafaelová a A.Vnuková. Na predvádzacom móle sa predstavili žiaci v rôznych modeloch, od voľnočasových až po večerné róby. Každý zažil svojich 5 minút slávy.... Na záver porota vyhodnotila najkrajšie šaty, najkrajší účes, najlepší makeup a najlepší nápad. Víťazi si odniesli korunku a drobné odmeny. Po skončení módnej prehliadky sa rozprúdila diskotéka.

• Riaditeľstvo Spojenej školy internátnej oznamuje, že

25.02.2022 ( piatok) - do 16,00 hodiny  je odchodovka na jarné prázdniny.

Nástup do školy :

7.03.2022 (pondelok) - od 7,00 hodiny.