• Hlava v hlave

Vo štvrtok 16.11. sme navštívili bábkové divadlo a stali sme sa súčasťou interaktívneho divadelného predstavenia "Hlava v hlave". Deti si zopakovali informácie o zmyslových orgánoch a iných súvislostiach s hlavou ako je mimika, slovné spojenia atď.A spolu s hlavológmi si skúšali experimenty na jednotlivé zmysly ako napr. rozlišovanie vône… Predstavenia v starom divadle v Nitre sa zúčastnili žiaci autistických tried.

• Svetový deň pošty

• S deťmi zo ŠI sme navštívili poštu a oboznámili sa čo je prácou jej pracovníkov . Staršie deti napísali aj milý pozdrav ,pohľadnicu ktoré vhodili do poštovej schránky.

• Tvoriť môže každý!

• Dňa 13.10.2023 sme sa vybrali do galérie, kde sme si pozreli zaujímajú výstavu "More". Z nádvoria galérie sme sa postupne presunuli cez reprezentačné sály do podkrovného ateliéru, kde si pre nás Mgr.E.Tarábková pripravila tematické tvorivé dielne  k výstave more. Strávili sme príjemné dopoludnie.

• Extrémizmus a tolerancia

• Dňa 13.11.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili besedy na tému: Extrémizmus a tolerancia. Cieľom besedy bolo oboznámiť prítomných s významom slova „Extrémizmus“ a jeho význam v našom živote. Žiakov beseda zaujala, celá bola vedená v štýle vzájomnej konverzácie, atmosféra bola doplnená hudobnými ukážkami spojenými so spevom. Žiaci reagovali na besedu priaznivo, hlavne na hudobné ukážky. Celkovo hodnotili besedu veľmi  kladne.

• "Ahoj slovenčina"

Od začiatku školského roka 2023/2024 beží v našej škole projekt pod názvom "Ahoj slovenčina", ktorý je realizovaný s podporou Nitrianskej komunitnej nadácie a UNICEFU. Vďaka nemu majú možnosť naši žiaci z Ukrajiny využívať v edukačnom procese špeciálne pomôcky, ktoré im uľahčujú sociálne začlenenie a osvojenie si slovenského jazyka. V týchto dňoch boli realizované otvorené hodiny, kde mali možnosť ukázať svoje nadobudnuté zručnosti a vedomosti z uplynulých týždňov.

Ďakujeme Nitrianskej komunitnej nadácii za podporu a záujem byť súčasťou života našich detí a žiakov.

• Halloween v ŠI

• Dňa 24.10.2023 strašidlá navštívili školský internát. Spoločne sme prežili súťažno - zábavné popoludnie, ktoré sme si spestrili kreatívnym tvorením. Každé strašidlo sa potešilo sladkej odmene.

• Cestovinovo

• 25.10 .2023 deti zo  ŠI  uplatnili svoju kreativitu, fantáziu a vytvorili z cestovín zaujímavé práce.

• Svetový deň ochrany zvierat

Deti majú radi zvieratká a špeciálne psíkov a mačičky.

Preto sme si  s deťmi zo ŠI pri príležitosti Svetového dňa ochrany zvierat 12.10. vybrali práve návštevu útulku, kde sa mohli pohrať so zvieratkami. Tu pochopili, že zvieratká musíme aj chrániť. Deti vytvorili krásny plagát a tento sme odovzdali v útulku na pamiatku pani ochranárke.

• Svetový deň vďačnosti v ŠI

• Dňa 16.10.2023 sme spolu celý deň ďakovali , lebo sme sa učili za všetko ďakovať . Začali sme rozdeľovaním čokolády. Iba ten kto poprosíl a poďakoval  mohol ochutnať sladkú odmenu.

Nebolo nič ľahšie a jednoduchšie ako sa naučiť dve slovíčka : Prosím a ďakujem

• Exkurzia v Chlebárni- sídliskovej pekárni

• 5.októbra deti zo ŠI navštívili Chlebáreň- sídliskovú pekáreň. Dozvedeli sa, ako správne pripraviť kvások, cesto a akú dôležitú úlohu majú kvasinky a prečo sú také dôležité. Deti dostali od majiteľky tety Sládečkovej sadké srdiečka,chutné koláče a chlebíky. S  týmito dobrotami sa podelili aj s kamarátmi z internátu.

Ďakujeme tetám z pekárne, máte krásnu a voňavú prácu.