• Múzeum slovenskej dediny

Dňa 18.5.2022 sme navštívili s deťmi Múzeum slovenskej dediny pri Martine. Dlhšiu cestu deti zvládli na výbornú. Obdivovali okolitú krajinu. V múzeu nás privítali príjemné tety a ujovia, ktorí nám porozprávali o expozícii múzea. S novými dojmami a zážitkami sme nastúpili do autobusu a unavení pricestovali do školy.

• Návšteva detského ihriska

Letné májové počasie vylákalo žiakov ŠZŠ na detské ihrisko na Klokočine. Čas strávený na ihrisku sme zamerali na zdokonalenie hrubej motoriky žiakov, zažili sme kopec zábavy a pobyt na čerstvom vzduchu.

• Vybehli sme do prírody

• So žiakmi ŠZŠ, PŠ rozmýšľame ekologicky, a preto sme urobili opäť niečo užitočné pre našu krásnu Zem. Vyzbierali sme odpadky na Borine a zároveň si odniesli prírodné materiály - popadané šišky  a konáriky na výrobu ďalších tvorivých výrobkov a kresieb.

• Zmrzlinový deň v ŠKD

Dňa 19.5.2022 sa uskutočnilo v našej škole zážitkové popoludnie: "ZMRZLINOVÝ DEŇ".

Deti sa dozvedeli o histórii zmrzliny, rozpoznávali a ochutnávali rôzne druhy zmrzlín. Kreslili a vymaľovávali obrázky zmrzliny  vrámci svojej kreativity a fantázie. Podujatie prišli podporiť aj p.riaditeľka PaedDr. S.Šišková a zástupkyne školy Mgr. M.Kleštincová a PhDr. M.Sikoriaková. Entuziazmus a radostné tváre detí boli odmenou za krásne popoludnie.

Kolektív ŠKD

• Výlet ZOO Bojnice

Dňa 18.5. sa žiaci autistického oddelenia (ZŠ a MŠ ) zúčastnili celodenného výletu do ZOO Bojnice. Prehliadkou areálu žiaci spoznávali rôzne druhy živočíchov, pozorovali ich správanie a prostredie, v ktorom žijú. Žiaci sa domov vrátili plní dojmov a zážitkov z príjemne a zaujímavo prežitého dňa.